חשמל תלת פאזי – יתרונות ושימושים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

בשנים האחרונות, מעודדת חברת החשמל בעלי בתים רבים להעביר את מערכת החשמל ממערכת חד-פאזית לתלת-פאזית. המעבר הזה יאפשר מערכות חשמל יעילות יותר בבתים שיספקו מגוון יתרונות משמעותיים. תהליך העברת מערכת החשמל לתלת-פאזית עשוי להיות מורכב ודורש סיוע מקצועי. כדי להבין מדוע הוא חשוב ונדרש, אסף עבורך צוות טלמיר אלקטרוניקה מידע חיוני על מהות המערכת וכל היתרונות שהיא מביאה איתה.

אז מה זה בעצם חשמל תלת פאזי?

זרם החשמל העובר במעגלים החשמליים מכונה "פאזה". בעוד שבמערכת חד-פאזית זורם החשמל דרך חוט אחד בלבד אל ארון החשמל, במערכת תלת פאזית פועלים בו זמנית שלושה זרמי חשמל המאזנים זה את זה ושומרים על הספק קבוע ויציב. תכונות אלו הופכות את המערכת התלת פאזית לאופטימלית. 

כל היתרונות הטמונים בחשמל תלת פאזי

למערכת כזו ישנם כמה יתרונות בולטים והיא מאפשרת להרחיב משמעותית את טווח השימושים שלנו גם ברשת החשמל הביתית.

ייעול צריכת החשמל

מאחר והחשמל מגיע דרך שלושה זרמים שונים המאזנים אלו את אלו, ניתן לחלק עומסים באופן יעיל יותר. כל פאזה תזין כוח למכשירים מחוברים אחרים ומשמעות הדבר בפועל היא צריכה יעילה יותר, חסכונית יותר וחכמה יותר ללא בזבוזים מיותרים.

יציב יותר

מערכות תלת פאזיות שומרות על זרם קבוע ללא "קפיצות" באספקת החשמל. הדבר הופך את השימוש במערכת לבטוח יותר וגורם למכשירים לעבוד ביתר יעילות ובמינימום רעש.

הגדלת ההספק

עם היעילות הזו, מגיעות גם אפשרויות חדשות. המערכת החדשה תאפשר לחבר מספר גבוה יותר של מכשירים למערכת החשמל ללא חשש לעומס יתר, לקצר או להתחממות יתר.

מינימום תקלות – מקסימום בטיחות

גם אם חלה תקלה באחד הזרמים, שני הזרמים האחרים יפצו על כך ויאפשרו להמשיך באספקת חשמל תקינה. הסבירות להפסקות חשמל שעשויות לשתק את הבית או את העסק פוחתת משמעותית.

כל מה שנדרש לשדרוג תשתית החשמל לתלת פאזי – במקום אחד

כדי לעבור לחשמל תלת פאזי, נדרש ציוד איכותי ומקצועי, ידע, ניסיון והבנה. בין היתר, על אנשי המקצוע לערוך שינויים בארון החשמל ולהתאים אותו למערכת תלת פאזית, להחליף חיווט, שקעים ובתי נורה במידת הצורך ולשלב אביזרים חדשים שיסייעו בהתאמת המערכת. במקביל, יש צורך בממיר תלת פאזי המצויד במנוע אינדוקציה. אמצעי זה יוסיף את הזרם החד-פאזי השלישי במערכת החשמל ויאפשר את ניהולה של מערכת תלת-פאזית.

נשמח לעמוד לרשותך

כדי שמערכת החשמל תהיה בטוחה לשימוש, תספק ביצועים אופטימליים ותשרת את תפקידה לאורך זמן, חשוב שיעמדו לרשותך ספקים מקצועיים ובעלי ניסיון. טלמיר אלקטרוניקה מספקת זה עשורים שירות מקצועי וציוד מבית המותגים המובילים, המשרת שורה ארוכה של לקוחות מכל הרבדים והמגזרים.

בין אם נחוצים לך כלי עבודה, מכשירים מיוחדים או רכיבי חשמל אמינים – אנו מזמינים אותך להיחשף למגוון הציוד הזמין עבורך לרכישה נוחה באתר שלנו ממש כעת – וליהנות ממחירים משתלמים, משירות מקצועי ומאמינות שאין לה תחליף.