מתי יש לפנות לטיפול ויעוץ זוגי?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

טיפול וייעוץ זוגי יכולים לעזור לכל זוג, בכל שלב בחיים. בין אם מדובר בזוג טרי שזה עתה נישא, בזוג שנשוי כבר תקופה ארוכה או אפילו בזוג שחי ביחד ללא נישואין ונקלע למשבר כלשהו באמצע הדרך. השירות, שמוצע כיום על ידי מטפלים מקצועיים, מספק לפונים אליו שורה ארוכה של כלים שיוכלו לעזור להם ברגע האמת – בעת התמודדות עם קושי הקשור לזוגיות בין השניים. בעזרת כלים אלה יוכלו בני הזוג להתמודד עם האתגר ולקבל את ההחלטות הנכונות כיצד להמשיך ביחד, או לחוד.

מתי יעוץ זוגי יכול לעזור?

הנה מספר תרחישים שכאשר אתם נתקלים בהם – זה הזמן לפנות לטיפול זוגי:

  1. מרבית הפונים לטיפול ויעוץ זוגי עושים זאת כשהם נתקלים בבעיה הקשורה לזוגיות ביניהם, הנוטה לחזור על עצמה שוב ושוב. מדובר בדרך כלל בבעיה מטרידה מאד, כזו המשפיעה על התנהלותם בחיים וגם על הקשר הזוגי שבין השניים. לרוב היא באה לידי ביטוי במריבות ובוויכוחים רבים, כמעט מדי יום.
  2. סיבה נוספת לפנות לקבלת טיפול וייעוץ זוגי קשורה בתקשורת שבין השניים. בעיות תקשורת בין בני זוג הן בעיות נפוצות מאד ובין הגורמים הבולטים לפרידה ואף לגירושין. חשוב לדעת שניתן לטפל בכך ולהתגבר עליהן. קשיים בתקשורת, נתקים תקשורתיים וקושי להעביר את המסר לבן או לבת הזוג בצורה הנכונה הם בעיות לא פשוטות. בעזרת כלים נכונים אפשר להתמודד איתן כראוי ולשפר באופן משמעותי את התקשורת הבין זוגית.
  3. ישנם זוגות הפונים לסיוע של אנשי מקצועי כשהם נתקלים במאבקים לא קלים עם המשפחה המורחבת. המשפחה שמסביב יכולה להשפיע על איכות הקשר הזוגי ולעיתים לפגוע בו. חוסר היכולת להתמודד עם האתגרים הרבים שבכך ולעמוד בפני מאבקים מתמשכים הוא סיבה מצוינת לפנות לעזרה.
  4. זוגות רבים בוחרים לפנות לעזרה רגע לפני הגירושין או הפרידה. הם רואים בפנייה לטיפול זוגי את הסיכוי האחרון להצלת הקשר, כמקום שבו יוכלו לקבל את הכלים המתאימים שיעזרו לכם לתקן את הזוגיות הסבוכה שבה הם נמצאים.  

אין בעצם הפניה לטיפול או לייעוץ הזוגי משום הרמת ידיים או כישלון, אלא להיפך – בחירה לקבל סיוע והשקעת משאבים ומאמצים בפתרון. ייעוץ שכזה יוכל לאפשר הקשבה, תקשורת בריאה ושיקוף תחושות והתמודדויות שטרם נידונו בעבר במסגרת הזוגית.