שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

חלק מיתרונות הקדמה הטכנולוגית הוא משקל דיגיטלי, המחליף את שיטות המדידה שהיו נהוגות בעבר דוגמת משקל מחוגים, מד משקל, משקל אלקטרוני. מדובר במוצר איכותי בעל טווח שקילה מדויק של כמויות קטנות, מה שהופך אותו לפריט חיוני שבו ניתן להשתמש במעבדות, בקונדיטוריות, ברשתות שיווק מזון, במעדניות, בעת שקילה עצמית, בזמן בישול ועוד.

קיימים דגמים שונים של משקלים דיגיטליים בעיצוב אישי, הפועלים באמצעות סוללות אצבע ומיועדים למטרות מקצועיות, עסקיות או פרטיות עבור שקילת כמויות מזעריות החל מ-0.001 גרם ומעלה, ברמת דיוק גבוהה מאוד המשתנה מדגם לדגם. כך לדוגמה, ניתן למצוא משקל דיגיטלי כיס שמיועד לשקול גרמים ומשקל דיגיטלי נייד ונוח לנשיאה המספק רמת דיוק של אלפית הגרם. בחלק מהדגמים של המשקלים יש פונקציה באמצעותה ניתן לאפס את המשקל בזמן השקילה.
במשקל דיגיטלי אפשר להשתמש למגוון צרכים, אישיים או מקצועיים ולכן זהו מכשיר נפוץ בקרב מעבדות רפואיות, חנויות תרופות, מכולות, רשתות מזון, שקילת כבודה ועוד. עם זאת, משקל דיגיטלי מצוין לשימושים אישיים שונים דוגמת אפייה ובישול, שקילת חומרים רפואיים, הערכת משקל הגוף ועוד.

יתרונות מרכזיים
משקל דיגיטלי מהווה כיום פתרון אידיאלי מבחינת רמת הדיוק ויש לו יתרונות רבים:

  • דיוק – תוצאת המשקל מוצגת במספרים ולא באמצעות מחוג, כך שהיא ברורה ונוחה לקריאה.
  • נוחות – מדובר במכשיר פשוט ונוח לתפעול, ובאמצעותו מתקבלת תוצאה בתוך שניות ספורות.
  • יעילות – כאשר משתמשים במשקל דיגיטלי בקופות, אם בחנויות ואם בעסקים שונים, הוא מייעל את מהלך הקנייה של הלקוחות וחוסך עומסים מיותרים.

איך לבחור משקל?

משקל דיגיטלי
כדי לבחור את המשקל דיגיטלי הטוב ביותר עבורכם, חשוב קודם כל לאפיין את הצרכים שעליהם הוא נועד לענות. חשוב לבדוק: האם מדובר במשקל לעסק או לשימוש ביתי? אילו פריטים מיועדים לשקילה? מהו משקלם הממוצע? האם מדובר במסת גוף או במוצרי אוכל? מהי רמת הדיוק הנדרשת? מהו מיקום השקילה? ועוד. כאמור, קיימים סוגי משקלים דיגיטליים הנבדלים זה מזה במאפיינים דוגמת גודל המשקל, סגנון העיצוב, סוג הסוללה המפעילה אותו, צג התוצאות, הכמות והמשקל הניתנים למדידה, פונקציות ספציפיות המרכיבות אותו וכן הלאה.