לימודי תואר ראשון במשפטים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

המחשבה ללמוד תואר הפכה למחשבה ושאיפה נורמטיבית ושכיחה בחברה הישראלית שנמצאת בתחרות מתמדת אחר תוצאות, דיפלומות והוכחת היכולת בתחומים שונים. ממוצע גיל הסטודנטים בארץ הינו גבוהה משמעותית מהגיל הממוצע של סטודנטים ברחבי העולם שיכולים לבחור ללמוד לתואר ראשון מיד לאחר סיום לימודי התיכון. המציאות במדינת ישראל מכתיבה שגרה טיפה אחרת לאזרחיה וניתן לראות אנשים מעל גיל 24 רק מתחילים בלימודים במטרה להשיג מקצוע לחיים. עובדה זאת גורמת לצעירים לחשוב רבות אודות מסלול הלימודים שהם מעוניינים ללמוד ולבחור במסלול משתלם כלכלית, בעל ביקוש והערכה שאפשר יהיה לבנות בזכותו קריירה מבטיחה עם אפשרויות קידום להמשך החיים. בין המסלולים הנפוצים ביותר שבוחרים הסטודנטים החדשים ניתן למצוא את תחום המשפטים.
לימודי תואר ראשון במשפטים הינם לימודים עשירי ידע, מעמיקים ואיכותיים ביותר שמכשירים את הבוגרים לעבודת משפטנות בתחומים שונים כמו : פלילי, נדל"ן, ביטוח, משפחתי, עסקי וכדומה. יתרון בולט שלימודי המשפטים מעניקים לבוגריהם הוא העובדה שלאחר סיום הלימודים בהצלחה ועמידה בכל הבחינות הדרושות זוכים הבוגרים לרישיון מטעם לשכת עורכי הדין להציע ייצוג משפטי לאלו זקוקים לכך. מה שאומר שבוגר תואר ראשון במשפטים יכול להתחיל בהתמחות מיידית ועבודה בתחום, להתקדם, לצבור מוניטין, לקוחות וקשרים להמשך דרכו.
עקב הביקוש הגבוה שנוצר ללימודי המשפטים בארץ ניתן לראות מוסדות לימוד רבים המתמחים בתחום המשפטים ומציעים מסלולי לימוד לתואר ראשון במשפטים במסגרתם. מלבד האוניברסיטאות המוכרות שמציעות מסלול לימודים זה ישנן עוד מגוון של מכללות ובתי ספר מיוחדים ללימודי משפטים שמקיימים לימודים אלו במסגרתם ונותנים להרבה תלמידים מוכשרים את האפשרות ללמוד משפטים ולהפוך לעורכי דין מהשורה. יתרונם של המכללות ובתי הספר השונים הוא תנאי קבלה המקלים עם המועמדים ללימודים בניגוד לתנאי קבלה נוקשים של האוניברסיטאות בארץ.

תואר במשפטים – מיהו עורך דין ?

עורך דין הוא בוגר תואר ראשון במשפטים אשר קיבל רישיון לאחר שסיים את לימודיו במוסד מוכר, התמחה כשנה בתחום במוסדות כמו משרד עורכי דין, בתי משפט, פרקליטויות וכו' ועבר את בחינת ההסמכה שמוגשת מטעם לשכת עורכי הדין בישראל. מסגרת העבודה של עורכי הדין הינה רחבה ועשירה הנוגעת בתחומים משפטיים שונים כמו דיני חוזים עסקיים, ייצוג על רקע פלילי, מחלוקות נדל"ן, גישור וכן הלאה. עורכי דין בוגרי תואר ראשון במשפטים יכולים למצוא עבודה במגוון משרות מטעם המדינה, בחברות ציבוריות ופרטיות וכן לעבוד בצורה עצמאית עם לקוחות פרטיים. מרבית עבודתם של עורכי הדין אינה מתבצעת בבית המשפט שהריי קיימת עבודה סיזיפית ושוחקת של איסוף מידע, קישור ראיות והוכחת הטענה שעליה עובד עורך הדין שעות רבות מחוץ לבית המשפט במטרה להוכיח את טענתו, לזכות בצדק ולמנף את שמו בתחום ובכך לצבור עוד לקוחות ופרויקטים חדשים. מלבד הידע התיאורטי שזקוק לו עורך הדין הוא ללא ספק צריך עוד כמה תכונות חשובות אחרות שיספקו לו כלים נוספים וחשובים בעת עבודתו. עורך דין טוב הוא אסרטיבי, בעל שפה גבוהה שיודע להקשיב, לדבר ולנהל משא ומתן בעת הצורך.
עריכת דין הינו מקצוע קשה, שוחק עם המון רגש שלא פעם מסבך את העוסקים בו, אך הסיפוק העצמי שניתן לשאוב ממנו הוא עצום. מלבד זאת, עורך דין בעל קריירה איכותית מבטיח לעצמו הכנסה מכובדת, כבוד ועבודה שוטפת שגורמת לו לנהל הלך חיים איכותי ביותר.
.