איזה עבודות מותר לחשמלאי מוסמך לבצע?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

הדרך הטובה ביותר לקבל רישיון כחשמלאי מוסמך היא לעבור קורס ייעודי במוסד לימודים מוביל.

חשמלאי מוסמך עוסק במכשירי חשמל ובתכנון, פיקוח, התקנה ואחזקה של מתקני חשמל ביתיים ותעשייתיים. קורס חשמלאי מוסמך מהווה את הדרגה השנייה בלימודי חשמלאות אחרי חשמלאי מעשי, ותנאי לקבלת רישיון של חשמלאי ראשי ולאחר מכן חשמלאי מתח גבוה. כתוצאה מכך, חשמלאי מוסמך יכול על פי חוק לערוך תכניות עד 80X3 אמפר.

קורסים של חשמל

חלק מהמכללות מפרסמות מודעות שיווקיות על קורסים של חשמל. במודעות אלו הן מבטיחות כי לימודים של מספר חודשים בתחום זה יבטיחו לבוגרים מקצוע לכל החיים. הצהרה זו נכונה. כיום, כל אחד יכול להתחיל וללמוד קורס בסיס בחשמל, להתחיל לעבוד בתחום ואט אט להשלים קורסים נוספים בדרגות הסמכה שונות ולהתקדם בקריירה. יש קורסים שמקנים מקצוע בתחום מסוים של החשמל, כמו למשל קורס טכנאים של מוצרי חשמל שונים וישנם קורסים שמטרתם להעשיר את הידע של החשמלאים, כמו למשל קורס תקנות ובטיחות בחשמל, קורס חשמל מעשי ועוד. רובם אינם מחייבים תואר אקדמי כתנאי לתעסוקה. הקורסים במקצועות חשמל נמשכים בין 4 ל-12 חודשיים והקורסים הארוכים נמשכים עד שלוש שנות לימוד.

לימודי חשמל ואלקטרוניקה מעניקים לכל אחד את האפשרות להתפתח מבחינה עסקית ומקצועית למגוון רחב של אפשרויות שונות וביניהן פיתוח קריירה עצמאית או שירות המדינה, השתלבות במגמות שונות בחברות פרטיות או ציבוריות, חיבור לאנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום וכן לאנשי מפתח שיכולים לקדם אתכם לתפקידים חשובים וכן את הידע לטיפול במגוון רחב של בעיות חשמל ואלקטרוניקה: בתחום הרכב ובתחומי הבניין, עיצוב או תאורה, חשמל הידראולי ולמעשה כל תחום המקושר לענף החשמל בדרך זו או אחרת.

בין הקורסים החשובים הוא קורס חשמלאי מוסמך, כמו הקורסים השונים של לימודי חשמל ואלקטרוניקה מעניקים ללומדים מיומנויות מתקדמות כך שבמקביל לידע התיאורטי המועבר לאורך הקורס ניתנים במקביל הסברים משמעותיים וחשובים על המידע הרב בכל הקשור לתחומי חשמל ואלקטרוניקה בענפי העיסוק השונים.