תרומת ביציות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

החלום להיות אמא הינו חלום המשותף למיליוני נשים ברחבי הגלובוס, ולא בכדי. על מנת להכיר את תחושת האמהות, על מנת לחוות את יכולת ההכלה העצומה ואת ההענקה שמתאפשרת באמצעות הילוד – אין ספק שהריון הינו אחת החוויות היותר מרגשות ועוצמתיות שקיימות. תהליך ההריון והבאת ילד לעולם הינו תהליך הכולל את הרגעים המרגשים ביותר בחייה של כל אישה. לפיכך אין זה פלא שנשים רבות כיום בוחרות להביא ילדים אפילו ללא בעל או בן זוג – ולו על מנת לזכות בחוויה של גידול ילדים.

אין ספק שהבאת ילדים לעולם הינה אחת החוויות המרגשות והעמוקות ביותר הקיימות, כאשר כיום ישנן יותר ויותר נשים המכירות בעצמתה של חוויה זו. אולם למרבה הצער, ישנן נשים שאינן מסוגלות להתעבר מביציותיהן עצמן ולכן נזקקות לעזרה חיצונית. נשים אלו אינן יכולות מכח הטבע להביא לילדים לעולם ואולם תודות למגוון רחב של תהליכים ברחבי העולם והכרה בחשיבות התהליך של הבאת ילד – ניתן כיום להביא ילד לעולם גם עבור נשים שאינן יכולות להביא ילדים באופן טבעי.
אופן התהליך כולל לא מעט התמודדויות שונות וביניהן סדרה ארוכה של בדיקות המבטיחה כי התהליך יעבור בשלום על התורמת וכן על הנתרמת. כיום, תרומת ביציות מתאפשרת על ידי אישה בגילאים 21-35 ובהתנדבות מצידה. התהליך של תרומת ביציות כולל בקשה מוסדרת בבית החולים וכן חוות דעת רפואית מרופא המוכיחה כי אכן לאישה הנתרמת אין אפשרות להביא ילדים באופן טבעי. לאחר מכן מעודכנים הפרטים השונים של הנתרמת במאגר יחד עם חוות דעת מקצועית של רופא וכן חוות דעת של רופא הנשים המכיר את הנתרמת.
חשו בלהזכיר כי במקרים אלו התורמת אינה מכירה את הנתרמת ואולם באחריותו של הרופא למסור מידע על התורמת במידע וקיימים פרטים שונים שלפי ראות עיניו מצריכים את חובת הדיווח. הנתרמת נדרשת לשלם על הטיפול בסך של 10,000 ₪. הביציות מופרות למעשה בהפריה חוץ גופית ומושתלים ברחמה של הנתרמת. ביצים מופרות עודפות יצריכו את חתימת הזוג הנחתם ויישמרו בהקפאה למקרה הצורך.