קורס מנעולן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

קורס מנעולן, המתאים לכל אלה המעוניינים לעסוק בתחום באופן מקצועי (בין אם כעצמאים ובין אם כשכירים), מוצע כיום על ידי מכללות שונות ובתי ספר ברחבי הארץ, המתמקדים במקצועות הטכנאות השונים.


מה לומדים בקורס
קורס זה חושף את התלמידים לסוגי המנעולים השונים, אל האופן שבו הם מותקנים ואל הכלים המיוחדים העומדים לרשותו של המנעולן. הקורס מאפשר להם להתנסות באופן מעשי בפריצת מנעולי דלתות וכספות, וכן להבין את ההיבטים המשפטיים והחוקתיים הקשורים לנושא. הקורס מאפשר למשתתפים בו ללמוד לא מעט על החידושים הטכנולוגיים בתחום, בין אם בכל הקשור למנעולים ביומטריים או מנעולים ממוחשבים ובין אם בלשיטות הפריצה המובילות כיום. הקורס כולל שיעורים עיוניים, סדנאות וגם סימולציות, הכוללות שימוש במכשירים השונים ובציוד העומד לרשותו של המנעולן.
מה משך הקורס
משך הקורס נקבע על ידי המסגרת המציעה אותו. לרוב מדובר בקורס שאורכו בין 3 ל-4 חודשים, בין 60 שעות לימוד ל-80 שעות. בדרך כלל אלה הם מפגשים שנערכים אחת לשבוע בשעות הבוקר או בשעות הערב. מי שבוחר במסלול ערב, יכול לשלב את הלימודים יחד עם עבודה או עם עיסוקים אחרים.
איזו תעודה מקבלים
בוגרי קורס מנעולן, שסיימו את לימודים בהצלחה, מקבלים בתום הקורס תעודת מקצוע רשמית – "מנעולן מקצועי L.S.M", המוענקת להם על ידי המוסד הלימודי שבו הם למדו, או תעודת הסמכה מטעם המכון הממשלתי המתמחה בהכשרות במדע ובטכנולוגיה.
מהם תנאי הקבלה
המעוניינים להתקבל לקורס מנעולן נדרשים להציג תעודת יושר, אותה מקבלים ממשטרת ישראל. עליהם להראות שאין להם רישום פלילי וכי יש להם ניסיון מקדים בעבודה טכנית כלשהי. במרבית מוסדות הלימוד המציעים את הקורס, נדרשים המשתתפים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לכל הפחות.

מנעולים