קופסאות זיווד באלקטרוניקה – כיצד לבחור?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

במאמר זה נדון בקופסאות זיווד באלקטרוניקה: מהן קופסאות זיווד? כיצד יש לבחור אותן? מהו ספייסר וכיצד הוא מתקשר לקופסאות הזיווד שלנו? במאמר שלפניכם נדון בכך לפרטים ונמפה כל מי שזקוק לקופסאות זיווד בפרויקט שלו למוצר המועדף, שיביא לו הכי הרבה תועלת.


מהן קופסאות זיווד

קופסאות זיווד משמשות ככלי שליטה על חשמל בסביבה מאוכלסת: בית בודד, דירה בבניין, כל הבניין, אסופת בניינים, ושכונות שלמות. הקופסאות עצמן אינן כלי השליטה, אבל הכלי עצמו – לוח המתגים – נמצא בתוכן. וכעת לסוגייה – מדוע יש נגדים בחשמל? מדוע כאשר מסתכלים על מעגל חשמלי רואים רכיבים גליליים צבעוניים מפלסטיק הנקראים נגדים? ובכן, בלעדיהם היה קצר במערכת החשמל. תפקיד הנגד הוא ליצור התנגדות המאפשרת זרימת זרם מוגבלת. מדוע זה חשוב? משום שבכל נקודה בה יש לוח חשמל מלאכותי, ניתן לומר שיש שם נגד שיוצר התנגדות חשמלית. גודל הנגד – כהיקף הצורך האנושי בחשמל באותה נקודה.
בחירת הקופסא – בהתאם לגודל הנגד
בקופסת חשמל יש שני סוגים של רכיבים: הפקקים שאחראיים לזרימת או חסימת זרם החשמל, ורכיב נוסף שנקרא ספייסר. זהו גלגל שמסתובב כל עוד יש חשמל. בלוחות בית חכם, המתגים שמפעילים את הזרם שגורם להסתובבות הספייסר – מחוברים אלחוטית ומאפשרים גלישה לבית החכם מהסמארטפון. לגופו של עניין, כאשר לוח החשמל או לוח הבית החכם שאתם מתקינים נועד למשפחה מרובת ילדים, או לבניין שלם יש צורך בקופסא גדולה, לעומת סביבת עבודה קטנה יותר המצריכה נגד קטן יותר שיכול להתאחסן בדגם קטן יותר.