פרגולה – כך תהפכו את החצר לקסומה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

על ידי התקנת פרגולה, אפשר להפוך את חצר הבית מסתמית לקסומה, ושמעבר לרהיט עיצובי, גם תשמש פינת ישיבה שימושית וכיפית לבני הבית. בישראל התברכנו בהמון ימים שטופי שמש, שישיבה בחוץ ללא הצללה היא לעיתים בלתי אפשרית. ביחס לאזורים אחרים בארץ, אזור המרכז נחשב לחם ולח במיוחד ולכן התקנת פרגולה יכולה להוות את הפיתרון האידיאלי. ובל נשכח את הסיכון הכרוך בישיבה מתחת לקרני השמש ללא הגנה, שגם בעניין זה, התקנת פרגולה מהווה פיתרון מצוין. הפרגולות יכולות גם להגדיל את שטח הבית ולשמש כאזור נוסף, שאפשר לשבת בו לזמן איכות אישי או משפחתי, לקיים בו ארוחות, ולהזמין חברים, לברביקיו למשל. אזור המרכז, אף נחשב לאזור עמוס וסואן ולאנשים שגרים בו ורוצים מידי פעם להתנתק מההמולה, פרגולה, יכולות להוות פיתרון מצוין, להעניק פינה שקטה ונעימה ולהשרות אווירה כפרית וכך גם משפחה שגרה בלב הכרך, יכולה לצאת לחצר ולהרגיש, כאילו היא נמצאת ממש בלבו של כפר.
סוגי הפרגולות השונים הקיימים בשוק.


פרגולות ניתן למצוא מחומרים שונים, כשהפופולאריות ביותר, הן אלה העשויות עץ מלא, אשר מעבר לאיכותן הגבוהה, המראה שלהן מקסים ומשתלב עם החוץ, ופרגולות מאלומיניום או מתכת, שנחשבות לעמידות יותר בפני פגעי מזג אוויר, כמו גשם ושמש חזקה והן כמובן עשויות כך שאינן מחלידות. ישנם סוגים נוספים, למשל, פרגולות מלוחות פלסטיק, וישנן גם פרגולות שעשויות משילוב בין מספר חומרים. גם לכאן הטרנד האקולוגי כבר הגיע ואפשר למצוא פרגולות ידידותיות לסביבה, העשויות מחומרים ממוחזרים. סוג פרגולה נוסף ומשוכלל יותר, הוא הפרגולות החשמליות, אשר ניתן להזיזן באופן חשמלי בהתאם לכיוון השמש ולכוון את כמות האור שרוצים. את הפרגולות, ניתן להרכיב כשהן עומדות בפני עצמן במרכז החצר, או כשהן נשענות על דופן הבית. פרגולות העומדות בפני עצמן עלולות להיות פגיעות יותר ואילו אלה הנשענות על הבית נחשבות ליותר עמידות.
החלטות חשובות לפני הרכישה
לפני שתתקינו פרגולה, ערכו בירור מקיף בתחום, על יתרונות חומרים כאלו לעומת אחרים, על עמידותם וכמובן על המחירים השונים. חישבו איזה סוג פרגולה תתאים לחצר שלכם, מאיזה חומר, באיזה צבע ואפילו באיזו צורה – שגם כאן, המגוון הוא רחב והיום כבר ניתן למצוא פרגולות בצורות שונות – עגולות, משולשות, ואפילו אלכסוניות. וכמובן שמומלץ להחליט מהו הסכום העומד לרשותכם. כך החיפוש אחר הפרגולה המושלמת עבורכם, עשוי להיות קל וממוקד יותר.