חשיבות הפרגולה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

בבואנו לתכנן את גינת החלומות שלנו אנחנו לרוב חושבים בעיקר על המראה. אנחנו רוצים בריכת נוי או מזרקה, עצי פרי וגינת ירק. לא תמיד אנחנו מקדישים מחשבה לחלקים החשובים יותר בתכנון הגינה והוא לדוגמא נושא פינות הישיבה והפרגולה. בסופו של יום, הגינה שלנו לא נועדה רק לשם הנראות, אלא לצורך שימוש פרקטי ואת מרבית השימוש בגינה שלנו נבצע בישיבה בה או באירוח. אם אנחנו רוצים להצליח לשבת בגינה שלנו במהלך שעות היום, ובייחוד בקיץ, עלינו לדאוג לסוג של הצללה.

את מרבית הגינות מצלילות פרגולות. הפרגולה היא סוג של מבנה שמטרתו לאפשר הצללה של השמש, אך לא חסימה מלאה כמו סוככים שונים. מבנה הפרגולה משתנה בהתאם לדגם ולרוב יכלול מסגרת מעץ או אלומיניום, כאשר בתוכה מסודרים שלבים במרווחים מסוימים.

סוגי פרגולות

מרבית הפרגולות יתחלקו לפי סוג החומרים וסוג המבנה של הפרגולה. מבחינת חומרים, הנפוצים ביותר הם עץ ואלומיניום. פרגולות העץ יהיו עשויות מעץ בציפוי מיוחד העמיד במזג אויר קיצוני ובפני מזיקים שונים ואילו האלומיניום יהיה עמיד בפני חלודה. קיימים של סוגים של פרגולות. פרגולה אחת היא מבנה עצמאי המורכב מארבעה עמודים עליהם מונח גג, שהוא מהווה את הפרגולה. קיימת גם פרגולה תלויה, שהיא למעשה גגון תלוי על קיר חיצוני של מבנה. לא בכל גינה ומרפסת יתאימו שני סוגי הפרגולות בהכרח ולכן בבואנו לרכוש פרגולה לגינה או למרפסת שלנו, עלינו להתייעץ עם מומחה בנושא בטרם נבחר.